Sucha zabudowa GK
Sucha zabudowa, czyli gotowe elementy stworzone z płyt gipsowo-kartonowych, to niezwykle popularne w ostatnim czasie rozwiązanie przy wykańczaniu wnętrz różnego typu. Produkty z tej grupy pozwalają na szybką realizację sufitów podwieszanych, półek sufitowych, wnęk na oświetlenie, osłon karnisza, ścianek działowych o lekkiej konstrukcji czy nawet regałów.
Wcześniejsza prefabrykacja elementów suchej zabudowy powoduje, że proces montażu nie wymaga czasochłonnej obróbki płyt gk czy wtapiania i szpachlowania metalowych kątowników. Dany element wystarczy przykręcić do profili, wykonać obróbkę wkrętów oraz łączeń i pomalować. To czyni pracę z naszymi gotowymi elementami gk prostą i efektywną, a co również bardzo istotne, nie wymagającą dużej ilości czasu.
Co to jest sucha zabudowa?
Odpowiedzmy jednak wprost na pytanie: co to jest sucha zabudowa? Pod tym pojęciem kryją się nowoczesne technologie budowlane, wykorzystywane przy wykańczaniu wnętrz i ich aranżacji.
Sucha zabudowa cechuje się niską wagą, szybkim montażem oraz wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, akustycznymi i ognioochronnymi. System ten stwarza dużą swobodę w planowaniu i aranżowaniu wnętrza i pozwala "wyciągnąć" maksymalne walory użytkowe dla pomieszczeń. Wszak o wiele łatwiej jest postawić ścianę z płyt kartonowo-gipsowych, aniżeli wylewać ją z betonu czy stawiać z cegieł.
Istotną zaletą jest również to, że wnętrza stworzone w systemie zabudowy suchej można w łatwiejszy sposób modyfikować, gdy z biegiem lat zajdzie taka potrzeba.
Co powstaje z suchej zabudowy?
Systemy suchej zabudowy to między innymi ściany działowe, sufity podwieszane, zabudowa poddasza, obudowy pionów instalacyjnych, rur czy kanałów kablowych. Płyty gipsowo kartonowe podzielić możemy na klasyczne (stosowane w pomieszczeniach suchych), jak również płyty ognioodporne i impregnowane (przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza).
Ile kosztuje sucha zabudowa?
Czas odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje sucha zabudowa. Nie będziemy tutaj opisywać kosztów związanych z montażem suchej zabudowy lub wyszczególniać jaka jest cena za m2 suchej zabudowy. Skupimy się na cenach naszych gotowych prefabrykatów.
Firma Decor System sprzedaje bowiem gotowe elementy suchej zabudowy, z których można tworzyć fragmenty lub całość sufitu podwieszanego, zabezpieczenia naroży, zabudowy wnęk, zabudowy rur, półki oświetleniowe itp. Płyty budowlane - płyty gk służą do budowy ścian działowych, natomiast nasze elementy są specjalnie wyprofilowane, by skrócić czas remontu oraz aranżacji i umożliwiać stawianie bardziej szczegółowych i przemyślanych konstrukcji o określonej funkcjonalności.
Jeśli więc pytacie nas Państwo zagadnienie pod tytułem "sucha zabudowa cena", to najtańsze elementy zaczynają się już od 14 złotych za pojedynczą sztukę. Dotyczy to prostej płyty gk o uniwersalnym kształcie. Jej impregnowany odpowiednik jest o 2 złote droższy. Z kolei najbardziej rozbudowane i największe elementy kosztują ponad 200 złotych.
Jakie są najważniejsze zalety suchej zabudowy?
Sucha zabudowa to system wykończeniowy, który przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i środki finansowe. Zabudowa z płyt gk pozwala stworzyć ciekawe rozwiązania aranżacyjne we wnętrzu. I to w szybki sposób, bez żmudnych i czasochłonnych czynności, jak na przykład wycinanie i obróbka płyt. Z jednej strony oszczędzamy więc czas, a z drugiej mamy zagwarantowaną czystość miejsca pracy.
Zastosowanie gotowej zabudowy wiąże się z mniejsza ilością potrzebnych elementów materiałowych i konstrukcyjnych i jednocześnie zmniejsza ilość roboczogodzin, jeśli wykończenie wnętrza powierzamy fachowcom.
Systemy płyt gipsowo kartonowych to, jak już wspomnieliśmy, szybkie, proste i łatwe w montażu rozwiązanie, ale wiele osób może zapytać się o jego wytrzymałość. W tej kwestii nie należy się niczego obawiać. Gotowe elementy z karton-gipsu są sztywne, wytrzymałe i solidnie wykonane dzięki zastosowaniu bardzo mocnego kleju. Ich uszkodzenie musiałoby się wiązać z użyciem dużej siły.
Nowoczesne rozwiązania od Decor System - zalety płyt gipsowo kartonowych
Nowoczesne rozwiązania od Decor System pozwolą Ci stworzyć wnętrze, o jakim marzysz! Na nasze gotowe systemy suchej zabudowy nie musisz nakładać dodatkowych warstw gipsu, dzięki czemu zachowają ładne wykończenie. Wszystkie elementy są proste i posiadają równą powierzchnię. Ewentualnych uzupełnień będą wymagać jedynie miejsca łączeń dwóch elementów.
Systemy suchej zabudowy - oszczędność czasu i pieniędzy
Montaż w suchej zabudowie pozwoli na oszczędność czasu oraz pieniędzy i nie sprawi trudności podczas obróbki. Elementy dostępne w naszej ofercie posiadają 120 centymetrów długości. W łatwy sposób można je ze sobą zestawiać. Nie wymagają tradycyjnej obróbki, więc dzięki redukcji szpachlowania czas schnięcia jest skrócony do minimum.
Jeśli nasz remont przeprowadza fachowiec lub zewnętrzna ekipa, użycie gotowych prefabrykatów zaoszczędzi czas ich pracy, a to przełoży się na oszczędności w naszym budżecie. Warto więc skorzystać z gotowych rozwiązań, które umożliwiają szybką i skuteczną pracę związaną z wykończeniem i aranżacją wnętrza.
Płyty gipsowo kartonowe - elementy impregnowane do wilgotnych pomieszczeń
Co bardzo istotne, w naszej ofercie znajdują się elementy zabudowy przystosowane do klasycznych pomieszczeń, jak i miejsc charakteryzujących się podwyższoną wilgotnością powietrza (a więc na przykład łazienek czy kuchni). Pierwsze z wymienionych powstały z klasycznych płyt gipsowo kartonowych, natomiast drugie z tak zwanych zielonych płyt, odpornych na wilgoć. Klient może więc wybrać produkt przystosowany do jego potrzeb i specyfikacji wnętrza.
Czy płyta gipsowo kartonowa jest zdrowa?
Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat bezpieczeństwa płyt gipsowo kartonowych w kontekście ludzkiego zdrowia i ich wieloletniego użytkowania. Na szczęście możemy tutaj rozwiać wszelkie wątpliwości. Systemy suchej zabudowy są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Nie posiadają w swoim składzie szkodliwych substancji i nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie.
Płyty gipsowo kartonowe to - jak podpowiada z resztą nazwa - gips oklejony kartonem. Składają się więc w pełni z materiałów naturalnych i ekologicznych, dlatego ich użytkowanie jest bezpieczne dla ludzi i nie ma wpływu na środowisko naturalne. Ściany działowe i inne elementy suchej zabudowy nie wpłyną negatywnie na samopoczucie czy zdrowie użytkowników.
Co jest potrzebne do suchej zabudowy?
Sucha zabudowa to system wymagający użycia określonych narzędzi przy aranżacji wnętrza. Na pewno przydatna będzie poziomica, jak również ołówek ciesielski i miarka. Sam proces montażu naszych gotowych prefabrykatów umożliwiają specjalne profile aluminiowe UD 30 i CD 60. Należy je przykręcić do danego elementu i w ten sposób przymocować całość do wyznaczonego miejsca - na przykład sufitu czy ściany.
Elementy znajdujące się w naszym sklepie są gotowe do montażu, więc ich szczegółowa obróbka nie będzie konieczna. Materiały budowlane i specjalistyczne narzędzia są tutaj ograniczone do minimum. Otrzymujecie Państwo gotowe komponenty, które wystarczy przytwierdzić do wyznaczonej powierzchni. Oszczędza to czasochłonną obróbkę, nie mówiąc o wtapianiu kątowników do płyt g k czy wycinaniu płyt budowlanych. Szlifowania będą wymagać jedynie miejsca montażu i łączenia.
Nasze prefabrykaty są przystosowane w pełni do malowania, więc w łatwy sposób dostosujesz je do wnętrza pod względem kolorystycznym. Właściwe wyrównanie krawędzi i równomierne pomalowania wnętrza spowoduje, że uzyskasz znakomity efekt końcowy.
Jakie elementy stosuje się do montażu suchej zabudowy?
Do montażu suchej zabudowy wystarczy wykorzystać specjalne profile aluminiowe, które dostępne są w każdym sklepie budowlanym. Dzięki tym elementom przymocujesz nasze gotowe prefabrykaty do przeznaczonego miejsca.
Możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Dla przykładu, jeżeli marzy ci się stylowa zabudowa sufitu gk, zachęcamy do skorzystania z naszych gotowych rozwiązań. W ofercie naszego sklepu znajdują się również zestawy LED, które można połączyć z efektowną zabudową na suficie. To nowoczesne i stylowe aranżacje, które stosowane są nie tylko w prywatnych przestrzeniach, ale również w lokalach usługowych czy miejscach rozrywki.
W przypadku pytań o którykolwiek z naszych elementów suchej zabudowy gk, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem czata. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiednich dekorów i przeprowadzimy Państwa przez proces sprzedażowy.
Przypominamy, że opisywane elementy występują w naszym sklepie w dwóch wariantach. Jedne przeznaczone są do pomieszczeń "suchych", czyli klasycznych. Na wizualizacjach posiadają one szary kolor. Z kolei drugi typ zabudowy suchej, to elementy impregnowane o kolorze zielonym. Zostały stworzone ze specjalnego typu płyty g k. Produkty z tej grupy są wilgocioodporne. Oznacza to, że można je stosować we wszystkich pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza. Nie ma zatem przeciwwskazań, by stosować je w kuchniach, łazienkach czy nawet piwnicach.